Zamjenica glavne urednice

Zamjenica glavne urednice

doc. dr. sc. Ksenija Romstein

Rođena 1977. u Osijeku gdje je završila osnovnu i srednju Medicinsku školu, te Pedagoški fakultet u Osijeku, smjer odgojitelj predškolske djece. Paralelno s dovršetkom studija predškolskog odgoja, 1998. upisuje Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, smjer edukacijska rehabilitacija kojeg završava 2003. godine. Po završetku srednje škole, radila na Odjelu za traumatologiju Klinike za kirurgiju, KB Osijek. Od 2001. do 2003. radila na radnom mjestu učitelja-defektologa u Centru za odgoj i obrazovanje Ivan Štark u Osijeku, a od 2003. do 2006. u SOS dječjem selu Ladmirevci (sustav socijalne skrbi) na radnom mjestu odgajatelja. Od 2006. do danas zaposlena na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti te predaje kolegije na studijskim programima Ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja i Integriranom učiteljskom studiju. Doktorirala 2014. g. na području posebne pedagogije. Osobni i znanstveno-istraživački interesi su joj inkluzija socijalno marginaliziranih skupina, rana intervencija, kvaliteta odgoja i obrazovanja te participacija djece s teškoćama u razvoju. U suradnji s Uredom pravobraniteljice za djecu aktivno promiče prava djece čiji su roditelji u zatvoru te ima više pozvanih predavanja na tu temu. Član međunarodne mreže Children of prisoners Europe i International Society of Early Intervention.